Najciekawsze zawodowe projekty, w jakich brałem udziałOrtofotoplan wykonany z chmury punktów (skaning)- NOT w WarszawiePora napisać coś o projektach zawodowych, będzie to trudne z powodu upływu czasu, nie wszystko już pamiętam. Poza tym często nie mam już materiałów, które mógłbym zaprezentować; no i jest jeszcze jeden problem, powinienem uzyskać zgodę pracodawcy na publikację co niektórych informacji.

Na początek pokażę zrobiony przeze mnie system tworzenia ortoobrazów z chmury punktów. W firmie wykorzystujemy do obróbki danych ze skanera oprogramowanie ASCAN. Niestety w kwestii generowania ortoobrazów nie spełnił naszych oczekiwań i krok po kroku dorabiałem dodatkowe moduły, które poprawiały jakość ortofotografii.

Jakiś czas temu znajomy wspomniał o języku skryptowym Python, pokazał jak skonfigurować środowisko Eclipse i od tego się zaczęła moja zabawa z tym językiem. Praktycznie od razu okazało się, że w geodezji i fotogrametrii jest idealnym narzędziem. Zatem i tym razem wszystkie programy pisałem właśnie w Pythonie 2.7.

 

   

 

Ortofotoplan RGB utworzony z kolorowej chmury punktów - Dziedziniec zamku w Lidzbarku

 

Jeżeli komuś się nie wyświetla powyższe zdjęcie to proszę zainstalować Microsoft Silverligt

 

 

 

 

CDN......

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright ©   Mariusz Morańda   Wszystkie prawa zastrzeżone